search delete menu

Snapchat'in Arkasındaki Lightspeed Firması Kripto Para Yatırımı Yapmayı Planlıyor

Lightspeed firması geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu açıklamada faaliyet alanını genişletmek amacı ile kripto paralara yatırım yapmayı düşündüklerini dile getirdi.
Firma ortaklarından Aaron Batalion yapmış olduğu açıklamada yatırım için ele aldıkları yöntemleri dile getirerek;
”Yeni bir fon kurulması, mevcut fonun bir kısmının çıkarılması veya tamamen yeni bir proje başlatılması şeklinde düşüncelerimiz mevcut. Şu anki düşüncemiz ise yeni bir fon kurmaktan ziyade mevcut fonun bir kısmını bu sektöre ayırmak.” Şeklinde açıklamalarda bulundu.
Gelen bilgilere göre Batalion’un uzun süre beklemek istememesi nedeni ile Lightspeed görevinden bir süre ayrılarak kendi Kripto Para odaklı projesini ortaya çıkarabileceği düşünülüyor.
Batalion, kripto paralarla tek Lightspeed ortağı değil. Firmanın Snapchat yatırımını üstlenen ve şimdi bir Bitcoin savunucusu olan Jeremy Liew, Lightspeed’in 2014 yılında kripto para cüzdanı Blockchain.com’a yaptığı yatırımın bir parçasıydı.

Diğer Sermaye Firmalarından Destek

Lightspeed’in kripto paralara olan ilgisi, diğer birçok büyük çaplı sermaye firması tarafından takip ediliyor. Geçtiğimiz ay Blockchain ve kripto para odaklı projelere yatırım yapmayı düşündüğünü açıklayan Comcast Ventures firması bunlar arasında yer alıyor.

Teknochain - 20 May 2018, 12:54
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.