search delete menu

Stellar Kurucu Ortağı : ''Blokchain 2028' Kadar Evrensel Ödeme Ağlarını Kökten Değiştirecek''

Stellar CTO ve kurucu ortağı ve Mt. Cox’un yaratıcısı Jed McCaleb, tekil küresel ödeme sistemlerine yönelik vizyonunu açıkladı. Bu vizyon tartışmasız olarak blok zincir teknolojisini içeriyor. McCaleb’in açıklamalarına göre önümüzdeki on yıl içerisinde evrensel ödeme ağları oluşturulacak.
Stellar, Ripple gibi kendi kripto parası olan, blok zincirden güç alan uluslararası havale sistemi gibi bir ağ oluşturmaya çalışıyor. McCaleb konu ile ilgili açıklamalarında şunları söyledi:
“Gelecekte, bence evrensel ödeme ağları olacak.”
Öngördüğü çözüm özünde Bitcoin veya Ethereum içermek zorunda olmasa da “insanların görebileceği ve rastgele olarak değiştiremeyeceği açık defterleri” içerecek.
Evrensel Ödeme Ağlarının Geleceği
Başarıya giden yol değişebilir ve blok zincir aracılığıyla yasal paraların kullanılmasını içerebilir. Aynı zamanda dolar ve Euro gibi para birimleri olduğu gibi kullanılabilir.

Evrensel Ödeme Ağları İki Dev Oyuncuya Sahip

McCaleb’in açıklamalarına göre her geçen gün daha fazla yasal finansal kurum para havalesi yöntemlerinde Stellar ve Ripple’ı kullanmayı düşündüğünü açıklayacak. Ripple yılın ilerleyen günlerinde Güney Koreli Woori bankası ile ticari bir uygulama gerçekleştirecek.
“Gelecek 10 yıl içerisinde tüm net varlıklar, blok zincir üzerinde token haline gelirse şaşırmayacağım.”
Bugün Twitter ve Square’in CEO’su Jack Dorsey, McCaleb’dan bir adım daha ileriye gidiyor ve blok zincir ve kriptoların geleceği hakkında kendi tahminini yapıyor. Dorsey’e göre özellikle Bitcoin, aynı zaman çerçevesi içerisinde dünyanın “tekil” para birimi haline gelecek.

Teknochain - 22 Mar 2018, 15:21
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.