search delete menu

Tarayıcılara Kripto Paralar İle Ödeme Seçeneği Eklenecek

Microsoft, Google, Facebook, Apple gibi teknoloji devi firmalar internet tarayıcılarına kripto para birimleri ile ödeme seçeneği sunmayı planlıyor.

Güç Birliği

Kripto para birimleri ile internet üzerinden alışveriş yapmayı kolaylaştırmak için API’ler geliştirdiklerini belirten teknoloji devleri, başta Bitcoin olmak üzere tüm kripto para birimlerinin tarayıcı üzerinden ödeme yöntemi olarak kullanılması için güç birliğine gidiyor.
Dünyanın önde gelen teknoloji şirketleri tarafından geliştirilen API altyapısı, internet tarayıcıları üzerinden kripto para birimleriyle alışveriş yapmayı daha önce hiç olmadığı kadar kolaylaştıracak.

World Wide Web Konsorsiyumu

Microsoft, Google, Facebook ve Apple’ın yardımıyla World Wide Web Konsorsiyumu (W3C) tarafından bir çalışma başlatıldığını açıklayan Coindesk sitesi, kurulan ittifak ile 2013 yılından beri hayal edilen parada bağımsızlık projesininde hayata geçeceğini vurguladı.
Alternatif ödeme sistemlerine nazaran alışverişleri hem kolaylaştıracak hemde teşvik edecek bu proje ile kullanıcılar, hiçbir ek uygulamaya gerek kalmaksızın direkt internet tarayıcıları üzerinden kripto para birimlerini alışverişlerinde harcayabilicekler.
Coindesk, W3C oluşumunun uzun süredir Blockchain altyapısını kullanacak olan bir sistem geliştirmek için çalıştığını belirtti.
API hizmetinin Google Chrome, Microsoft Edge, Apple Webkit ve Facebook’un uygulama için tarayıcısında çalışacağı belirtildi. Hazırlık aşamasında olan ve belirlenen bölgelerde pilot uygulamaya açılacak olan sistem aktif olduğunda tüm kullanıcılar bu sistemden yararlanacak.

Teknochain - 19 Oct 2017, 11:09
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.