search delete menu

Tayland Turizm Sektörü İle Bitcoine Destek Çıkıyor

Bitcoinin Yasallık Tartışması Bazı İşletmeleri Diğerlerinden Daha Fazla Etkiliyor. Kimisi Tereddüttde Olsada Günümüzde Çoğu İşletme Gözünü Açıp Bitcoinde Bende Varım Diyor  Bunlardan Biri Tayland Güney Bölgesinde Bulunan Pattaya Beer Garden.

Pattaya Beer Garden’da Bitcoin Kabul Ediliyor

400 kişilik oturma ve “günde yaklaşık 2.000 ziyaretçi” Kapasitesi ile Pattaya Beer Garden, Tayland hükümetinin Bitcoin’in yasallığı konusundaki Tayland'da Bitki Sabitleme Yöntemi Turizm Endüstrisinin Liderliğinde, Tartışmayı Ölçeklendirerek Geri Getirildiduruşunu hafifletmesiyle 2014 yılının başında bitoini kabul etmeye başladı .
2013’te Tayland merkez bankası Tayland’da Bitcoinin Yasal Olduğunu Kabul Etti , yasadışı  2014 yılının başında görüşünü değiştirerek Bitcoinin Yasal Olmadığını söyledi. Ancak Pattaya Beer Garden Sahibi Noid Bu Durumun Tekrar Gözden Geçirilmesi İçin Tayland Devletine Başvuruda Bulundu Ve Tayland hükümeti başvuruyu geri çevirmedi .Yeniden düzenlenen tutum “Bitcoinleri kabul etmemize olanak sağladı” dedi . Halen ülkede Bitcoin’i yöneten hiçbir resmi kanun bulunmamasına rağmen, merkez bankası Bu Duruma Saygı duyuyor.
Bitcoin kabulü ile altyapımız büyüdü, ancak tüccarlar hala Bitcoine’e karşı çok temkinli davranıyorlar. Noid, “Yüksek  Bazı kapasiteye sahip işletmeler tarafından Bitcoin aktif olarak kullanılır durumda.”  Bununla Birlikte Pattaya’da sadece birkaçımız, Bangkok’ta ise birkaç kişi daha var “diye ekledi.

Turizm Endüstrisi Bitcoin’in En Büyük Destekçisi

Noid, “Turizm, Tayland’daki 2. büyük sanayi ve Pattaya’nın en büyük endüstrisidir” dedi. Sahil kenti , dünyanın her köşesinden her yıl yaklaşık 8 milyon ziyaretçiyi ziyaret ediyor.
“Müşteriler Bitcoin Çeşitliliğinden memnun,  Amerikalılar muhtemelen gördüğümüz en büyük kullanıcı grubudur” dedi. “Herhangi bir günde Pattaya Bira Bahçesinde 25 farklı ülkeden ziyaretçileri kolayca bulabilirsiniz.”

Yaygın Kredi Kartı Dolandırıcılığı

Tayland’da, çoğu ülkedeki gibi kredi kartları yaygın şekilde bilinir ve kabul edilir. Tayland’daki eski Tayland'da Bitki Sabitleme Yöntemi Turizm Endüstrisinin Liderliğinde, Tartışmayı Ölçeklendirerek Geri Getirildifinansal sistemle ilgili sorunların listesine ATM dolandırıcılığına sık rastlanıyordu, “Bununla birlikte, bir çok turist, kredi kartlarını kullanmakta isteksiz davranıyor Benim için bitcoin en iyi seçenektir, tabii ki müşterilerimizin çoğu bunu bilmiyor” Bitcoin, turistler için kolay ve güvenli olduğu için daha yaygın kabul edilmelidir. ”
Pattaya Beer Garden, tüm Bitcoin ödemeleri için sıfır onaylı işlem kabul etmesinin nedeni de budur. Son Olarak Bitcoin İle Alınan Ödemelerde Hiçbir Sorun Yaşamadıklarını Belirten Noid Bu Durumdan Memnun Olduklarını Belirtti.

Teknochain - 18 Apr 2017, 18:28
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş

Comments are closed.