Tel Aviv’deki Tarihi Bauhaus Merkezinde Yeni BTM ve Bitcoin Müzesi Açılıyor

Geçen birkaç hafta içerisinde, Tel Aviv İsrail’de yer alan ünlü Bahaus binasında “Bitcoin Exchange” adı verilen yeni bir Bitcoin mağazasının görselleri forumlarda paylaşılmıştır. Mağazanın kurucularından olan Avner (Abe) Ziv, yeni BTM(Bitcoin Atm)’ye ev sahipliği yaparak aynı zamanda Bitcoin nostaljik sanat eserlerini içeren bitcoin müzesi sunuyor.

Tel Aviv Yeni Bitcoin ATM’si ve Müzesine Kavuşuyor

Bu ay Tel Aviv’in Dizengoff Caddesinde “Bitcoin Exchange” adı verilen yeni bir bitcoin işletmesi açılıyor. Geçtiğimiz ay içerisinde görsellerinin İnternet ortamında paylaşılmasından sonra, bitcoin sahibi kişiler, İsrail vatandaşlarına ne gibi bir kripto para birimi hizmetleri sunulacağını merak etmekteydi. Dahası mağaza, benzersiz bitcoin logo tasarımlarıyla bizide meraklandırdı. Son raporlara göre, Abe Ziv tarafından kurulan Bitcoin Exchange, İsrail Sekeli ve diğer bazı para birimlerini kabul eden bitcoin ATM’si içeriyor. Bununla birlikte mağaza bitcoin yeniliğinin tarihini de göz önüne seriyor.

Bauhaus Merkezindeki Mağazanın Temel Amacı Bitcoin’i Herkes için Erişilebilir Kılmak

Şu an için Tel Aviv’de yer alan Bitcoin Exchange mağazası 10 Eylül 2017’ye kadar inşaat halinde.
Tel Aviv’de yer alan Bauhaus, Avrupalıları, Amerikalıları ve dünyanın diğer ülkelerinden gelen ziyaretçileri çeken bir turist merkezidir. Mağazayı işleten Ziv ile yapılan bir görüşmede, mağazanın kurucu ortağı aynı zamanda mağazanın gelecekte bitcoinleri altcoinlere dönüştüren bir makinayı da içereceğine dair ipucu verdi. Ziv, mevcut BTM’nin İsrail AML düzenlemeleri ile uyumlu olduğunu ifade etti. Bölgede yaşayanlara göre BTM, yüzde 5 kesinti yapan İsrail bitcoin ATM’si “Bits of Gold” ile kıyaslandığında yüzde 4’lük kesinti yapıyor.

Yakın zamanda yapılan bir röportajda, Bitcoin Exchange kurucu ortağı Ziv, “bu yeri kullanma fikri anneme nasıl Bitcoin alacağını anlatırken aklıma geldi” diye belirtiyor. “Mevcut durumda birçok insanın İsrail’de ve online olarak işlem yapması oldukça karmaşık ve bu durum karaborsadan alım yapmaya benziyor”.

Bitcoin alımını herkesin erişebileceği hale getiriyoruz. Politik bir amacımız veya ideolojimiz yok.
Binanın Üst Katları Kripto Para Toplantıları ve Eğitim Seminerlerine Ev Sahipliği Yapacak
Yeni BTM’yi Tel Aviv bölgesinde sağlamaya ek olarak Ziv, 99 Dizengoff Caddesinde yer alan mağazanın aynı zamanda filmler ve kripto para odaklı sanat çalışmalarıyla merkezîleştirilmiş para biriminin kronolojik geçmişini anlatacak bir müze de yer alacağını belirtti. Dahası İsrail’deki mağazanın kurucu ortağı, üst katların bitcoin toplantıları ve eğitim seminerlerine de ev sahipliği yapacağını belirtti.

Takipte Kal !
Paylaş