search delete menu

Tron ( TRX ) Nedir, Nereden Satın Alınır?

Piyasaya henüz 18 Eylül de katılmış olan ve kripto paralar listesinin 19. sırasında kendine yer bulmuş olan Tron’u biraz yakından tanıyalım.

Kripto para piyasalarının patlamasıyla beraber piyasaya çok sayıda yeni yatırımcılar katıldı. Sadece üç aylık ömrü olan tron, TRX şeklinde kısaltılmaktadır. Dolaşımdaki token sayısı yaklaşık olarak 65 milyar, toplam da token sayısı ise 100 milyar olan TRX geçtiğimiz hafta içinde 0,067 dolarla tüm zamanlar rekorunu kırmıştır. Çok sayıda borsada işlem görmesi, TRX’i yatırımcılar adına oldukça cazip bir hale getirmiştir.

TRX, blockchain temelli özgür içerikli bir eğlence sitesi olarak tanımlanmaktadır. Sisteme ait altyapıda bulunan protokol, kullanıcıların her zaman istediği verileri özgür bir şekilde ve merkezsiz olacak bir şekilde yayınlayarak depolayabileceği; içeriklerin dağıtımına ve bununla birlikte aboneliğine karar vermiş olduğu; dijital varlıkların basabileceği ve de dolaşıma sokabileceği bir şekilde tasarlanmıştır. 10 milyonun üstünde kullanıcıya sahip olan Peiwo uygulaması TRX uyumlu olacak ilk eğlence uygulamasıdır. 

TRX Vakfı

Bunlara ek olarak TRX ekibi, Singapur merkezli TRX vakfını da kurmuştur. Hiçbir şekilde kar amacı olmayan vakfın TRX ağında adalet, açıklık ve şeffaflık ilkeleriyle çalışması ve TRX’in geliştirme ekibine yardımcı olmak adına kurulmuş olduğu belirtiliyor. Vakıf, Singapur yasalarıyla tam uyumluluk içerisinde ve TRX ekibinden tamamen bağımsız olarak faaliyet göstermektedir.

TRX Nasıl Satın Alınır?

Günlük yaklaşık olarak 1 milyar dolar işlem hacmi ve de kimlik onaysız işlem yapılabilmesiyle ön plana çıkan Binance borsasından satın alınabilir.

İlginizi Çekebilir ->  Binance Kullanımı

Teknochain - 28 Dec 2017, 08:46
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.