search delete menu

Ubcoin: Kripto Paralar İle Alışveriş Devri Şimdi Başlıyor

Ubcoin, dünyadaki geleneksel sistemin ilk etkili alternatifi olan kripto paralar ile alışverişe imkan sunan bir blockchain platformudur. Kullandığı model aynı zamanda Amazon, Etsy ve eBay gibi online pazarlardaki modellerle aynıdır.
Siz de 2018 Temmuz ayının ortalarına kadar Ubcoin tarafından düzenlenen token satışına katılabilirsiniz. Ubcoin kullanıcıları gerçek ürünler satarak kripto para kazanabilecekler. Ayrıca kripto paralarını bu ürünleri alarak harcayabilecek, böylelikle zincirdeki fiat paradan kurtulacaklardır. Üstelik tüm bunları fiat parayı kripto paraya dönüştürmeden yapılabilecekler.
Dünyanın her bir köşesinde, yüz binlerce insan kripto paraya ilgi duymakta ve yatırım dünyasına girmek istemektedir. Fakat bunu yapmak o kadar da kolay değil. Özellikle madencilik belli cihazlar ve teknik bilgi gerektirmektedir. Buna ek olarak fiat para birimlerini kripto paraya dönüştürmek karmaşık ve kimi zaman güvenilir değildir. Sorun yalnızca aşırı karmaşık bir üyelik işlemi, doldurulması gereken KYC (müşterini tanı) formları değil aynı zamanda dünyadaki en büyük kripto para borsalarının fiziksel bir adresi de bulunmamaktadır. Sofistike finansal sektörün son teknolojiye sahip ödeme teknolojilerinin yaygın şekilde kullanılmasına rağmen, hala kripto para elde etmenin kolay bir yolunun olmayışı oldukça ironiktir.
Eğer Euro veya Doları Bitcoin (BTC) veya Ethereum‘a (ETH) geleneksel yollarla dönüştürmek istiyorsanız iki tane ana problemle karşılaşabilirsiniz:
1- Yalnızca birkaç tane geleneksel kripto para değişimi yapan büronun yasal statüsü bulunmaktadır. Hatta bu bürolar dahi resmi olarak kendilerini var etmede zorlandıklarından herhangi bir garanti sunamamaktadırlar. Hiç kimse veya hiçbir kuruluş bu aracıları düzenlemiyor. Bu nedenle müşteriler paralarının tam olarak nerede muhafaza edildiğini ve bir aksilik durumunda kiminle iletişim kurmaları gerektiğini bilmemektedir. Ve sıklıkla aksilikler yaşanmaktadır. Borsalar hacklenmekte, kapatılmakta, müşteriler tüm birikimlerini kaybetmektedir.
2- Bir platform aracılığıyla ciddi miktarlarda kripto para satın almak için KYC kontrollerinden geçmeniz gerekmektedir ki bu da tüm kişisel bilgilerinizin açığa çıkması demek. Bu durum merkezi olmayan teknolojilerin en büyük avantajı olan kullanıcı anonimliğine büyük bir darbe vurmaktadır. Tüm bunlara ek olarak eğer kredi kartınızı kullanarak işlem yapmanıza izin veren platformları kullanırsanız bankanız ve devlet dairelerinin de sizin hakkınızda bir dosyası açılmış olacak. Ve eğer (Çin gibi) devletiniz kripto para ticaretine yasak getirirse, yüklü cezalarla karşılaşabilirsiniz.
Eğer Localbitcoins gibi, iki özel kullanıcı arasında işlemlere izin veren, bir platform kullanmaya karar verirseniz o zaman da kripto paraların sahteciliği ve dolandırıcılığı ile ilgili problemlerle karşılaşabilirsiniz. Örneğin benzer bir platform üzerinden bir kullanıcıyla anlaşıyorsunuz: Belirli bir miktar BTC almak istiyorsunuz ve bu da bir miktar dolara tekabül ediyor. Siz parayı gönderiyorsunuz fakat karşı taraf anlaşmanın gerekliliğine uymuyor ve Bitcoin’leri size göndermiyor. Bunun dışında, konuştuğunuz kişi örneğin yasadışı işler yapan gruplardan para alıyor veya onlara para iletiyorsa bu sizi otomatik olarak yetkililerin ilgi odağı yapıyor. Ve tabi ki bu alım satımlar çoğunlukla topluma açık alanlarda oluyor böylelikle yine anonim kimliğiniz zarar görebilir.
Ve tabi ki bir de devlet ve finansal organizasyonların kısıtlamaları nedeniyle harcama yapamayan 23 milyon kripto para sahibi var. BTC ve ETH ile önemli birikimler elde edebilirsiniz fakat bu birikimi gerçek ürünler ve hizmetlerde kullanabilmek için kolay bir yol bulmanız gerekmektedir. Yoksa o parayla hiçbir şey yapamayabilirsiniz.

E-ticarette Yeni Dönem

Ubcoin ”Kripto Para İle Ürün Takas” platformu tüm bu problemleri ticaretde kripto para kullanımını kişiler arası bir hibrit bir platform aracılığıyla çözmektedir. Neredeyse 2 milyar kişi online alışveriş yapmakta ve internet kullanıcılarının %60’ı fiat para ile Amazon, eBay gibi platformlarda alım satım işlemleri gerçekleştirmektedir. Ubcoin bu benzer modelin üzerine kurulmuştur. Platform, gerçek ürünlerin ticaretinin kripto para ile gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Örneğin, telefonunuzu satışa çıkarıyorsunuz, bir alıcı buluyorsunuz, Ubcoin tokenleri alıp sonrasında bu tokenleri büyük kripto para birimleriyle (BTC ve ETH gibi) değiştiriyorsunuz. Yalnızca bu kadar! Artık kripto yatırımcısısınız! Bundan böyle kripto para ile istediğiniz ürünü Ubcoin üzerinden satın alabilir, kripto paranızı fiat paraya dönüştürme zorunluluğundan kurtulabilirsiniz.
Bu model Localbitcoins gibi platformlardaki kripto değişim problemlerini ortadan kaldırarak hem potensiyel hem de var olan kripto yatırımcılarının ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Sonuç olarak kullanıcılar yasal, kullanımı kolay, dolandırıcılıktan uzak ve anonimliklerini koruyan bir alışveriş imkanına sahip oluyor. Tüm işlem verileri Blockchain‘de muhafaza edilmekte ve tüm işlem verileri akıllı sözleşmelerde yer alan algoritmalara göre yürütülmektedir. Fiat para akışı olmadığı için kullanıcılar KYC gibi işlemler altına girmekten ve kişisel bilgilerini açıklamaktan kurtulmaktadır. Her şey yasal ve güvenlidir: durum incelemesi yapan Ubcoin hukuk ekibi, kripto para sahibi ülkelerin yasalarını incelemiş ve hiçbir aykırılık gözlemlememiştir.
Ubcoin kurucuları platformlarının kripto piyasasına giriş yapmak isteyenlerin işini kolaylaştıracağını, kripto para sahiplerininse varlık işleyişini kolaylaştıracağını umduklarını belirtti. Ayrıca platformun sürekli genişleyen Blockchain topluluğunun ayrılmaz bir parçası haline gelmesini istediklerini söylediler. Daha fazla bilgi için lütfen https://ubcoin.io adresini ziyaret edin. Token satışı için sunulan %17’lik indirim yakında sona erecek!
Sorumluluk Reddi: Bu metin sponsorlu bir makaledir. Bahsi geçen ürün ya da hizmetle alakalı oluşacak durumlardan teknochain.com sorumlu tutulamaz. Reklam politikamız hakkında bilgi almak için Reklam / Advertise

Teknochain - 21 May 2018, 13:01
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.