search delete menu

Ukrayna Kripto Paraları Yasallaştırmak İçin Vatandaşlardan Destek Bekliyor

15 Mayıs salı günü, Ukrayna parlamento üyesi Alexei Mushak Facebook profilinde kripto paraları yasallaştırmak için hazırlanan yasa tasarısını paylaştı.
Mushak, mevzuat belgesinin bir kopyasını ekleyerek, okuyucuları kripto para piyasası için önerilen düzenlemeleri yorumlamaya davet etti ve ayrıca şunları söyledi:

‘Ukrayna’da ICO‘lar ve kripto paralar için yasal bir zemin hazırlamaya çalışıyoruz. Yasa tasarısı birçok toplantı ve bu alanda çalışma yürütmüş kişilerin uğraşı sonucunda ortaya çıkmışmıştır. Son versiyon birkaç hafta içerisinde hazır olacak. Bu süreçte sizlerden yani bu piyasanın içinde yer alan kullanıcı tavsiyelerine dikkat etmeye özen gösteriyoruz.”

Serbest Ve Şeffaf Bir Piyasa

Yapılacak düzenlemeler Ukrayna‘nın ”serbest ve şeffaf” bir dijital varlık piyasası yaratmayı amaçladığını ortaya koyuyor. Ayrıca kara para aklama ve terörizmin finanse edilmesi gibi çeşitli suç faliyetleri için kripto para kullanımının önüne geçilmesi bekleniyor.
Tasarı ayrıca sağlık hizmetleri, gayrimenkul, finansal teknolojiler ve eğitim gibi alanlarda kişiden bağımsız projeler gerçekleştirilmesine olanak sağlayan Blockchain teknolojisinin kullanımını savunmaktadır.

Teknochain - 16 May 2018, 12:15
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.