search delete menu

Venezüela Devlet Başkanı, Kripto Para Madenciliğine Teşviği Arttırıyor

Resmi Haber Ajansı Telesur’un haberine göre Venezüela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ülkesinde kabul gören kripto para birimi Petro tarafından desteklenen gençlik bankasının haberini verdi. Maduro ayrıca taşra kesimindeki vatandaşlarını da kripto para madenciliğine teşvik ediyor.

Kripto Fonlu Gençlik Bank

Zor durumda kalan Venezüela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, tartışmalı geçen 20 mayıs seçimlerinin ardından,devlet destekli kripto para birimi Petro ile işlem görecek olan ‘gençlik bank’ı kurduğunu ilan etti. Genç popülasyonun ilgisini çekmeyi amaçlıyor
Maduro, 1 milyar petroyu yeni bankayı kurmak için bir kenara ayırdı. Petro, örneğin yasama organı tarafından hükümetin çeşitli kollarında tartışma konusu olmasına rağmen, Maduro bu seferde altın-destekli başka bir kripto para birimi araştırdığını söyledi. İşin bu kısmında Trump yönetimi açıkça iş adamlarına ve vatandaşlarına Petro’ya hiçbir şekilde bulaşmamalarını tembihliyor.

Yardım Kampanyaları Düzenleniyor

Ülke ayrıca, Bitcoin gibi merkezi olmayan açık kaynaklı kripto paralar tarafından bir kullanım merkezi haline geldi. Bazı gruplar yardıma muhtaç Venezüela’lılara gıda yardımı yapabilmek için Bitcoin ile bağış topluyorlardı. Neredeyse son 3 ayda hergün bu grubun Twitter hesabından Bitcoin ile alınan gıdanın çocuklara ulaştırılmış şeklinde fotoğraflarını paylaşıyorlar.
Devlet başkanı ayrıca açıklamasının devamında ülke çapında Petro madenciliğinin teşviğine yer verdi. Ulusal kripto madenciliğe destek için üniversitelere de ihtiyaç duyduklarını belirtti.

Teknochain - 06 May 2018, 12:48
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.