search delete menu

Venezuela Hindistan'a Petro İle %30 İndirimli Petrol Satacak

Venezuela Petro ile satın alması karşılığında Hindistan’a petrol fiyatlarında %30 indirim sağlayacağını belirtti.
Medya kuruluşu Business Standard, Coinsecure CEO’su Mohit Kalra’nın “Venezuela Petro konusunda, her bir devlet için ayrı teklif sunmayı planlıyor.” şeklinde açıklamalarda bulundu. Yazılan habere göre, Venezuela’dan bir grup blokchain uzmanı Hindistan’da Petro alım satımı için Coinsecure ile anlaşma yaptı.
Yine aynı haberde, büyük Hint şirketlerinin bu anlaşmayla ilgilendiği de iddia edildi. “Üst düzey bir Venezuela yetkilisi, Hindistan’daki kimi özel şirketlerden yanıt aldıklarını belirtti.”

Petrol İhracatında Düşüş

Hindistan, en büyük Venezuela petrol ithalatçılarından biri. Buna rağmen Reuters’ın Mart raporuna göre son zamanlarda Venezuela’nın Hindistan’a petrol ihracatı hızla düştü ve şimdiyse son 5 seneki en düşük seviyelerde geziyor.
Bu haftanın başlarında Venezuela devleti, Petro ile alım satım işlemlerini yaygınlaştırmak amacı ile, 16 kripto para borsasından Petro ticareti için lisans sözleşmesi imzaladıklarını açıklamıştı.
Ayrıca nisan ayının başlarında, Coinsecure polise göndermiş olduğu şikayet dilekçesinde, özel anahtarların online olarak paylaşılması nedeniyle 438 bitcoin’in çalındığını bildirmişti.

Teknochain - 01 May 2018, 11:16
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.