search delete menu

Venezuela Kripto Para Petro’yu Destekliyor

Dünyanın en büyük petrol rezervlerine sahip ülkelerinden birisi olan Venezuela’da ortaya çıkan yeni kripto para birimlerinden Petro devletin de desteğini alarak hızlı çıkış yakalamayı hedefliyor.

Venezuela’nın kripto para birimi olmaya hazırlanan Petro’da hükümet kendi kontrolü altındaki bu kriptopara birimini desteklemek için hem özel ekipler kuruyor hem de ciddi ekonomik katkı sağlıyor. Hükümetten gelen son açıklamaya göre, devlet 5.3 milyar adet varil ham petrol karşılığı olan 267 milyar doları yeni para birimi için fonlayacak.

Venezuela Devlet Başkanı Petro’dan Umutlu

Devlet başkanı Nicolas Maduro, daha önce yaptığı açıklamada “Petro” adlı kriptopara birimmlerinin petrol, doğalgaz, altın ve elmas rezervleri ile destekleneceğini açıklamıştı. Maduro, daha önce de Petro sayesinde ekonomik özgürlüklerini sağlamlaştırmayı ve Venezuela’ya karşı uygulanan mali baskıların üstesinden gelmeyi ve amaçladıklarını dile getirdi. Konuyla ilgilenen devlet bakanı Jorge Rodriguez ise teknik detaylarla ilgili açıklama yapmaktan kaçındı.

Şu an yaklaşık 2.425.435$ (170 Btc) hacme sahip olan ve 0,03$ gibi düşük bir değer taşıyan Petro cryptopia ve yobit gibi borsalar üzerinden işlem görüyor.

Teknochain - 10 Jan 2018, 11:57
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.