search delete menu

Vietnam Bitcoin’i Resmileştirmeye Hazırlanıyor

İçindekiler

Vietnam Başbakanı Nguyen Xuan Phuc, popüler kripto para birimi Bitcoin’in ülkede resmi bir ödeme yöntemi olarak tanınması için hazırlanan plana onay verdi.
Bölgesel haber servisi VNA’ya göre Başbakan, kripto para birimlerine yasal altyapıyı oluşturmak üzere Vietnam Merkez Bankası’nın yanı sıra Maliye ve Kamu Güvenliği Bakanlığı’na da talimat vermiş. Aynı zamanda Adalet Bakanlığı da konu hakkında yasal çerçeveyi incelemek ve kapsamlı bir değerlendirme yapmak üzere görevlendirildi.
Devletin kripto para birimlerine yönelik nasıl bir yol izlemesi gerektiğine dair yapılacak olan değerlendirmelerin gelecek sene ağustos ayında tamamlanması bekleniyor. Bu değerlendirmeler tamamlandıktan sonra da kripto para birimlerini tanımak için gerekli olan yasal belgelerin 2018’in sonunda hazır olması bekleniyor.

Önlemler alınıyor

Bununla bağlantılı olarak yetkililer kripto paralara yönelik bir vergi düzenlemesi üzerinde de çalışacak. VNA’ya göre kripto para birimi kullanıcılarının Vietnam’da vergilendirilecekleri bir sistem Haziran 2019’da yürürlüğe girecek. Aynı yılın eylül ayında bu para birimlerine karşı ihlallerin önlenmesine yönelik çalışmalar da tamamlanmış olacak.
2014’te tüketicileri kripto para birimlerine temkinli davranmaları için uyaran Vietnam liderleri yapılan bu çalışmalarla eski bakış açılarından uzaklaşmışa benziyorlar.
Kaynak: VNA

Teknochain - 28 Aug 2017, 16:34
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş

Comments are closed.