search delete menu

Yatırımcılar Ethereum'un Daha Fazla Benimseneceği Görüşünde

2017 yılında en yüksek büyüme değerlerine ulaşmamış olsa da Etherum Bitcoin’in ardından ikinci sıradaki yerini aldı. Bu şekilde Etherum, piyasa değeri ile ikinci en büyük kripto para haline geldi. Bitcoin’in 2017 yılındaki %100 seviyesindeki artışıtla boy ölçüşemese de Ethereum, 10 $  seviyelerinden, 12 aylık dönemde 1.000 $’ a sıçrama gösterdi. Ethereum yatırımcıları da bu büyük sıçramayı yakından takip ediyor.

İki kripto para birimide benzer bir başarıya sahipti. Ancak temellerinde bulunan Blockchain teknolojisi biribirine tamamen zıt. Etherum’un amiral gemisi olan akıllı sözleşme sistemi sayesinde Bitcoin’den ayrılıyor. Bu şekilde kullanıcıların kendi uygulamalarındaki kodları kullanmasına izin vererek ICO’lar için lider platform haline geliyor. Bu durum genel anlamıyla merkezsizleştirilmiş uygulamalar olarak biliniyor.

Ethereum Yatırımcıları Görüşlerini Paylaşıyor

Etherum yatırımcıları arasında yer alan Steven Nerayoff geçtiğimiz gün CNBC’ye konuştu. Nerayoff, Etherum’un protokolünün Bitcoin uygulamaları arasında toplu olarak benimseneceğini açıkladı.

Nerayoff  “Çok çeşitli endüstrilerde muazzam miktarda büyüme görünüyor. Fintech (finans ve teknoloji) aslında doğal bir alan ama artık petrol ve gaz endüstrisinde de farklı projeler yer bulmaya başladı.  Hükümetler bunları uygulamalarında kullanmaya başladı,” diye açıkladı.

CryptoKitties girişiminin başarısı, geliştiricilerin Ethereum yazılımını yenilikçi uygulamalar oluşturmak için nasıl kullanabileceğinin en iyi örneği olarak sayılabilir. Popüler çevrimiçi oyun o kadar başarılıydı ki, 2017 yılında Ethereum ağı üzerinde büyük bir gerginlik meydana geldi. Nevayoff’a göre kaçınılmaz olarak Ethereum’un  kullanılmasındaki artış fiyatları etkliyor. 

“Ethereum ile gördüğünüz şey, projelerin sayısının katlanarak artması. Şu anda ekosisteme milyarlarca dolar döküldü. Bu yıl geçen yıla göre belki 10 kat fazla proje var. Bu rakam fiyatın iki katına, hatta muhtemelen yıl sonuna kadar fiyatın üç katına çıkmasına neden olabilir. ”

Genişleyen pazar

Nerayoff, Ethereum’un bu seneki büyümesine yönelik yükseliş eğilimi ifade etmiş olsa da, diğer kripto para birimlerinin bu yıl yaşadıkları potansiyel büyümeyi ele almadı. 

“Bütün alan yükseliş gösteriyor. Halkın büyük ilgisi var ve bunlara ek olarak kripto para birimlerine yatırım yapmak eskiye nazaran basitleşti.. Bu nedenle alanın tamamında bir genişleme görebiliyorsunuz”

Şu an geliştirilen ICO’ların yaklaşık %80’i Ethereum platformunu kullanmakta bu noktada Ethereum önümüzdeki günlerde yeni rekorlara imza atacak gibi duruyor.

Teknochain - 10 Jan 2018, 11:06
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.