search delete menu

Yeni Bir Satoshi Nakamoto Efsanesi Baliden Çıktı

Kendisini Satoshi Nakamoto olarak tanımlayan biri, popüler soru ve cevap Platformu  Quora Üzerinden Gelen Soruları gerçekten de Bitcoin’in mucidi Gibi cevaplıyor. Balide Yaşayan Bu Vatandaş Hakkında Yapılan Araştırmayı Yakından İnceleyelim
“2008-2010 yılları arasındaki Bitcoin’in kurucusu “Satoshi Nakamoto ” unvanını kullanarak 3 Nisan’da Quora Sosyal Platformundan Satoshi Nakamoto Olduğuna Dair Gelen Soruları  yanıtlamaya başladı.
 
Basın toplantısında, hızla büyüyen 32.400 görüntüleme ile 19 yanıt yayınladı ve 161 takipçisi var. “Satoshi”, Bitcoin’in yaratıcısı olduğunu Belirsiz Bir Şekilde Onayladı Ve şunları ekledi : “Bali, Endonezya’da yaşıyorum aslında 1977’de doğdum; 1975 değil. Ben Amerikalıyım Gaddar Bir İngiliz değil! ”
Facebook’ta, Mart ayında, aslında Texas’tan gelen Bali’de yaşayan Satoshi Nakamoto için bir profil sayfası oluşturuldu. Sayfa açıklaması, Quora kaynaklı bilgilerle eşleşir. Ayrıca, sayfa sahibinin 2001 yılında çekilmiş olan kendisinin daha genç olduğunu iddia ettiği bir Virginia Eyaleti sürücü ehliyeti fotoğrafı da bulunuyor.
“Bitcoine Dair Bilgilerimin tümü şifreli bir not defteri belgesinde tutuluyordu. Bir kopyasını Dizüstü bilgisayarımda saklıyordum ve diğeri orijinal GMX e-posta hesabımda saklıydı; Ancak, artık hiçbir kaynak erişilebilir değil, “diye özetleyen Sözde Bitcoin yaratıcısı devam etti. “2010’da açılan bir dizi olay, bütün anahtarlarımın kaybolmasına neden oldu”. Açıklamada, neden Bitcoin gelişimini geride bırakmaya karar verdiğinin de ipucu. Bitcoin projesine devam etmek için “teşviğimi kaybettikten sonra , başka şeylere geçeceğimi ilan ettim.”
 

Teknochain - 20 Apr 2017, 18:39
Soruların mı var?
Soruların mı var?
Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaş cevapları birlikte bulalım!
Etiketler
Sosyal Medyada Paylaş

Comments are closed.